//
Vyhledávání  
 
Dobré odpoledne na Stodolní...
Pondělí 15.10.2018   horoskop zobraz horoskop
coca cola  
svátek slaví Tereza, zítra Havel | Počasí: | Kurz: EUR1 EUR = 27,020 CZK, PLN100 RUB = 43,660 CZK ...více
 
 
Přihlášení
 
 
 
 
 
Mikroforum
komunikace s klubem
 
www.qanto.cz
 
 
Anketa
 
Do jaké věkové kategorie patříte?
méně než 15 1871 (30%)
 
15 - 20 1256 (20%)
 
21 -30 1621 (26%)
 
31 - 40 763 (12%)
 
41 a víc 754 (12%)
 
 
celkem hlasovalo: 6265
 
 
reklama
 
Levné Parfémy, Vůně Say, Vůně Romi, Parfémy Romi, Parfémy Say, Vůně, Romi, Say, Parfémy
 
 
 
stodolni.cz » magazín » detail článku 'Velký průzkum ve Stodolní aneb jaké používají technologie a systémy - 2. část'
 

Velký průzkum ve Stodolní aneb jaké používají technologie a systémy - 2. část

 

 
Magazín » Komerční sdělení, 14. 5. 2013 08:55
V prvním díle tohoto dvoudílného seriálu jsme se zabývali průzkumem kvality a úrovně gastronomických služeb poskytovaných v barech, klubech a restauracích ve Stodolní ulici. V tomto díle se budeme zabývat moderními technologiemi a systémy, které ve Stodolní používají. Testovali jsme používání pokladních systémů a platebních terminálů, obsluhování s mobilním číšníkem, možnosti online rezervace stolů přes internet apod.

Jak jsme hodnotili
Hodnocení je řešeno formou bodů. Hodnotící body jsou v rozsahu 1 až 10, přičemž 1 je velmi špatné a 10 je nejlepší. Z výsledků jsem udělali průměr, tak, aby byla maximálně zanechána objektivita. Jak si Stodolní v moderních technologiích stojí, si udělejte obrázek sami v druhém dílu tohoto seriálu.

2. ČÁST - Moderní technologie a systémy - pokladny, kamery, software
V současnosti (březen 2013) má Stodolní ulice více jak 50 provozoven, převážně klubů, barů, kaváren a restaurací. Otestovali cca polovinu, tedy 25 provozů. Více se nám za neskutečně náročný víkend otestovat nepodařilo.

Pokladní systémy a platební terminály
Kvalitní pokladní systém používá ve Stodolní pouhých 15% podniků. Tato skutečnost nás velmi překvapila už jen proto, že v dnešní době jsou pokladny www.pokladny-systemy.cz cenově dostupné i pro malé provozy. Většina provozovatelů žije evidentně v představě, že registrační pokladnu www.registracni-pokladna.com nepotřebuje, a pravděpodobně ani neví, jak rychle se investice do tohoto moderního systému vrátí. V tomto směru jsou gastronomické provozy ve Stodolní ulici celkem hodně pozadu. Pokud i právě vy nemáte pokladní systém, začněte o něm přemýšlet, protože vám ušetří spoustu času, výrazně zefektivní práci zaměstnanců a celkově zpřehlední chod celého podniku.

Počet bodů: 2

Obsluha a mobilní číšník
Mobilní číšník je aplikace, respektive pokladní systém, který pracuje v mobilním PDA nebo Pocket PC. Číšník nebo servírka tak může zadávat objednávky přímo u stolu zákazníka a následně je odesílat k přípravě do kuchyně nebo na bar. V námi testovaných provozech jsme narazili pouze na 3 podniky, které tuto přenosnou pokladnu používají. Zkoušeli jsme také u obsluhy úroveň znalosti kýžené aplikace, kdy jsme se snažili různě přeobjednávat, přesouvat se k jiným stolům a vyvolat celkový zmatek. Všechny 3 testované podniky dopadly na výbornou. Nikdo se nenechal vyvést z míry, a bylo evidentně vidět, že aplikaci opravdu umí ovládat. Nakonec jsme se také nezapomněli zeptat, jak jsou s mobilním číšníkem spokojeni. U všech třech dotazovaných byla odpověď téměř vždy stejná: “Bez přenosné pokladny www.kasa-pokladna.cz/mobilni-terminaly-a-mobilni-cisnik už si to nedovedeme ani představit. Velmi šetří čas obsluze i zákazníkům velkou mírou zvyšuje efektivitu práce.”

Počet bodů: 3

Online rezervace stolů přes internet
Nejen, že jsme hledali na internetu, ale také jsme se ptali přímo provozovatelů. Je to stejné, jako u mobilního číšníka. Opět u pouhých 3 podniků jsme dohledali možnost rezervace stolů přes internet www.pokladny-systemy.cz/online-rezervace-stolu . Rezervační formuláře jsou ale velmi zastaralé, nepřehledné, nehezké a k tomu všemu odkazují na webové stránky aplikace, která rezervace nabízí. Celý rezervační proces přes jakýsi “rezervační formulář” nás odradil už při jeho prvotní návštěvě. Pro nás velké zklamání, pro Stodolní pouhé 2 body v této části testu.

Počet bodů: 2

Věrnostní systém pro stálé klienty - magnetické VIP karty
Konečně o něco pozitivnější hodnocení, i když také žádný zázrak. Náš průzkum se odebral směrem ke stálým klientům a pravidelným návštěvníkům Stodolní. Chtěli jsme vědět, zda je za pravidelné útraty a věrnost, kluby odměňují. Věrnostní systém www.pokladny-systemy.cz/modul-vernostni-system umožňuje na základě evidence zákazníků pomocí magnetické VIP karty www.pokladny-systemy.cz/magneticke-zakaznicke-karty-s-potiskem , odměňovat zákazníky za velkorysost útrat. Z 25 testovaných podniků jsme narazili na 5, které věrnostní systém pro stálé klienty používají. Bylo však velmi složité dostat nějaké konkrétnější informace, takže nám to přišlo spíše jako věrnostní systém opravdu pouze pro VIP.

Počet bodů: 4

Ekonomický a informační systém - CRM a ERP
Zjišťování, zda podniky ve Stodolní používají nějaký ekonomický nebo informační systém, případně CRM systém pro řízení vztahů se zákazníky www.systemcrm.cz/crm/rizeni-vztahu-se-zakazniky, bylo celkem problematické. Obsluhující většinou nevěděli a odkazovali nás na vedení nebo majitele podniku. Nějak nám to nedalo a museli jsme je oslovit písemně. Napsali jsme všem 25 testovaným podnikům, přičemž nám odepsalo celkem 19 z nich. Z těch, kteří odpověděli, používají ekonomický nebo informační systém pouhé 4 provozy. Všechny 4 používají CRM www.systemcrm.cz i ERP www.systemcrm.cz/erp systém v provázanosti na skladové hospodářství a databázi svých klientů. Jeden z provozů používající tyto systémy byl z těch, kteří používají i věrnostní systém pro stále klienty. Velmi si systémy pochvaloval a uvedl, že díky nim se mu za rok zvedl zisk o celých 18%. Gratulujeme.

Počet bodů: 3

Kamerové a controllingové systémy
Kamery nebo kamerový systém www.kasa-pokladna.cz/kamerove-systemy mají snad všechny gastronomické provozy ve Stodolní. Z celkových 25 testovaných jich mělo všech 25 alespoň jednu kameru. Pouhých 5 z nich však mělo kamerový systém propojený na systém pokladní, což umožňuje zaznamenávat například historii účtu, storno, slevy, přesuny položek mezi účty, zahájení směny, ukončení směny, příchod, odchod nebo tzv. zrcadlo.

Počet bodů: 8

Gastronomické vybavení
Je vidět, že Stodolní se snaží jít s dobou, alespoň co se gastro vybavení www.awisglobal.cz/vybaveni-provozu týče. Ne v každém podniku nás pustili do kuchyně (i přes to, že jsme všichni měli platné zdravotní průkazy), ale na baru a v prostředí provozu nás šmejdit nechali. Většina provozů měla v celku moderní vybavení baru, a to především kávovary a barové přístroje, chladící a mrazící technologie. Už ale méně gastronomických provozů používá vitríny a bufety. Co se týče kuchyňského vybavení, tak v tomto směru nám bylo umožněno nahlédnout celkem do 12 provozů. Z toho jich 5 mělo nadprůměrně vybavené kuchyně těmi nejmodernějšími technologiemi. Zbytek byl spíše průměrný. Byl to opravdový kuchyňský tunning.

Počet bodů: 7 
 
 
hodnocení článku
 
tento článek hodnotilo 14 návštěvníků, dosažený průměr 1.36

10 x

3 x

1 x

0 x

0 x
1 2 3 4 5
Známkování jako ve škole (1= nejlepší, 5=nejhorší)
 
 
komentáře ke článku
 
K tomuto článku nejsou žádné komentáře...
 
Tento článek četlo 3721 návštěvníků
 
 
 
www.ostrava.cz
 
 
 
  stodolni.TV nejnovější klipy
Chyba při načítání video souborů...
 
 
www.krabickovastrava.cz www.krabickovastrava.cz www.krabickovastrava.cz www.krabickovastrava.cz www.krabickovastrava.cz
  Nejnovější fotografie v galerii
 
  Program klubů
 
RSS kanál
 
 
 
  Dnešní oběd na Stodolní
Steak House Ostrava
čas podávání menu11:00-14:00
100dola
čas podávání menu11:00-14:30
Ruby Blue
čas podávání menu11:00-15:00
Dlouhá 100Ry
čas podávání menu11:00-14:00
Pizza Seven Days
čas podávání menu10:00-23:00
Basket Bar
čas podávání menu--
Sherlocks Pub
čas podávání menu--
Hotel Trio
čas podávání menu11:00-14:00
Spolek
čas podávání menu11:00-14:00
Floridita
čas podávání menu11:00-14:00
E99
čas podávání menu11:00-15:00
 
lunchtime
 
  Náš uživatel dne
 
DJ.EASY 44 let, Ostrava a okolí, ryby
Napiš vzkaz pro DJ.EASY
www.stodolni.cz/DJ.EASY
 
další profily:
Ardonella (39)

Zlín a okolí
Milda (36)
kazdy den vypadam jinak :-D
Nový Jičín a okolí
efinka (29)

Ostrava a okolí
 
Bradek (41)

Náchod a okolí
KUNIS (23)

Ostrava a okolí
pritell (40)

Ostrava a okolí
 
 
 
 
Daiquiri
  • 5cl Havana Club
  • 2cl limetové šťávy
  • 1cl cukrového sirupu
    (shaker)
 
 
práce a brigády na Stodolní
 
Litujeme, momentálně se v naši databázi nenachází žádná nabídka nebo poptávka volných míst ...
 
 
 
 
safiruklid.cz - úklidová firma
ByznysNet.eu-výdělek na internetu
vidacapoeira.com caddyadvertisement.cz

 
© www.stodolni.cz 2002 - 2018 • Provozuje Agentura Stodolni.cz s.r.o.
Publikování nebo další šíření obsahu stodolni.cz je bez písemného souhlasu agentury zakázáno.
Podmínky a ceník reklamy nalezdete zde. Redakci pište na redakce@stodolni.cz.
Agenturu kontaktujte na agentura@stodolni.cz. Správa, vývoj, podpora a tiskový servis Mart-in@stodolni.cz, RSS magazín, RSS program

Připojeno přes Casablanca INT, Manage server poskytuje BANAN.CZ • Made by Mart-in